Trofike venat variçe ulçera

 
Variçe stockings venave triko kundër..

Vend venat variçe
 • CLON]

  Si të zvogëloni venat me variçe në shtëpi


  Venat sipërfaqësore dhe ato të thella. Teknika kryesore për masazhin e venave me variçe është që të jetë i butë, të shmanget presioni me gishta në venat e mëdha dhe shtrëngimi. Si të zvogëloni venat me variçe në shtëpi. Venat e organizmit kanë detyrën të kthejnë gjakun pas për në zemër.
  Bëni një dush të nxehtë: Hidhini ujë të nxehtë për 15 minuta disa herë në ditë ( madje bëni edhe bidetin për kaq shumë herë në. Përdorni boronicë. Në këmbët tuaja ka dy lloje të venave. Ato lehtësojnë ënjtjet. Venat e thella e çojnë gjakun në venën cava, venën më të madhe të organizmit, kurse kjo venë derdhet në zemrën e djathtë. Ata gjithashtu zvogëlojnë ënjtjen. Hani ushqime të pasura me fibër: Kështu që do të jetë më e lehtë për të shkuar në banjo dhe ne do të kemi më pak probleme në një moment të tillë delikat. Në fakt, të gjithë të njëjtën venë, si për të zam në mur, sepse pas kësaj venë mbetet e zhytur plotësisht. Boronica është mjet i vjetër që është treguar të jetë efektive në trajtimin e venave me variçe. Kompresa të ftohta: Për të lehtësuar disi dhimbjen, bezdinë dhe kruajtjen, përpiquni të bëni kompresa të ftohta direkt në zonën e prekur, shkruan ShkodraNews. Masazhi ndihmon me qarkullimin e mirë të gjakut në trupin tuaj, sidomos në këmbët tuaja ( ku shfaqen më shumë venat me variçe). Rekomandohet të aplikohet 4 herë në javë. Shumë njerëz, sidomos gratë vuajnë nga venat me variçe.
  Hurdhra e shtypur me pak alkool shërben si një masazhator i mirë për këmbët tuaja. Aloe vera: Përfitimet e Aloe Veras janë me të vërtetë shumë. Venat sipërfaqësore janë më afër lëkurës. Lazer është një rreze e dritës koncentruar, efekti kryesor i të cilave është koagulimit ( djegia e indeve), por kjo metodë është përdorur shpesh për të hequr qafe venat me variçe. Një herë dhe për të gjithë duhet të harrojmë për të.
  Në këtë rast, muret rrezatuar e venave në brendësi të ana - me fjalë të tjera intravaskular. Është e lehtë për t’ u përdorur – thjesht përzieni 3- 5 pika vaj selvi me vaj kokosi dhe vendoseni përzierjen mbi venat në mëngjes dhe përgjatë natës për disa javë. Para së gjithash, ju duhet për të monitoruar peshën e tyre. Venat e thella janë të mbuluara me muskuj. Për të realizuar këtë funksion të tyre venat janë të pajisura me valvula me një sens të cilat e pengojnë gjakun të rikthehet, për shkak të forcës së gravitetit. Pra, çështja nëse ne mund të shërojë plotësisht venat me variçe, përgjigje, për fat të keq – ose jo. Dush me kripë deti dhe uthull molle Ky është një ilaç fantastik për të eliminuar venat me variçe dhe është shumë e thjeshtë. Por fakti që një vit nuk është “ pop” pako në një tjetër vend. Mbipesha - një faktor që kontribuon në pamjen e venat me variçe. Këto dy përbërës mund ti hidhni në vaskë ose në një legen të madh. Ato vijnë si rezultat i një pamjaftueshmërie venoze e përbërë nga inflamacioni i venave të prodhuara nga akumulimi i parregullt i gjakut, duke shkaktuar dhimbje të forta në këmbë.   
  Anije sanatorium trajtim varicose veine