Variçe simptomat venave

 
Këmbës ënjtje thrombophlebitis..

Çorape yekaterinburg varka venës lindjes
 • ON]

  Dietë për venat me variçe dhe psoriasis


  Të dielën ndryshon ora dhe. Çdo banor i katërt i planetit vuan nga ai. Shpesh si faktorë që lidhen me trashje është konsideruar si një mënyrë jetese i ulur, e kombinuar me kequshqyerja ( ose konsiderohet pa lidhje me të). Ushqimi për pacientët me venat me variçe duhet të përfshijë pulat me yndyrë të ulët ( gjeldeti, pulat), lepuri, mish viçi, mëlçia viçi. Kjo patologji është shumë e zakonshme. Për zhvillimin e venave me variçe, janë të nevojshme kushtet paraprake.

  Jashtëzakonisht e dobishme janë të gjitha llojet e ushqimeve deti ( midhjet, kallamar, gaforret, oysters, karkaleca) dhe peshk, kale deti dhe alga të tjera. Për më tepër, rritja e rasteve të sëmundjeve të tilla si venat me variçe, përqindja rritet me peshën e pacientit Këta faktorë, dmth me rritjen e shkallës së trashje. Dhe shumica e njerëzve janë të interesuar në të, ose ju mund të përgjithmonë të kuruar venat me variçe, kështu që venat fryrë blu dhe venat merimangë.
  Kjo pjesërisht shpjegon pse në mesin e. Ushqimet me fibra të lartë përfshijnë fara chia dhe fara liri ( të cilat janë gjithashtu të pasura me omega- 3, të cilat janë anti- inflamatore), perime, fruta të freskëta dhe bishtajore. Dietë për venat me variçe dhe psoriasis. Trajtimi efektiv i venave me variçe është hudhra dhe gjalpë. Konsumimi i 30- 40 gram fibrave çdo ditë është një mënyrë e shkëlqyer për të parandaluar kapsllëkun, që mund të shkaktojë fryrje dhe presion në venat rreth barkut dhe këmbëve. Shumë persona gjithnjë e më shumë po përballen me venat me variçe dhe enjtjet e këmbëve në sajë të orareve të punëve që kërkojnë periudha të gjata të uljes në një tavolinë po ashtu edhe zgjedhje të rrezikshme të artikujve në modë që dëmtojnë qarkullimin e gjakut. Pse kjo mund të jetë hera. Megjithëse ne mendojmë për variçet si një problem i grave, në fakt si burrat ashtu edhe gratë zhvillojnë venat me variçe – ato vena që duken të fryra dhe me ngjyra të errëta ( zakonisht blu ose të purpurta). Ndër faktorët kryesorë të zhvillimit - zhvillimi joadekuat i indit lidhës.   
  Është e mundur venat me tapiceri të rutinet