Variçe tinkturë venat

 
Domate venat variçe këmbë trajtuar..

Kokë venat variçe
 • CLON]

  I cili mjeku trajton venat me variçe në këmbë nëse nuk ka phlebologist


  Pastaj vereni lengun ne nje shishe te erret duke e perdorur si ilac. Pas tri javesh e kullon me nje nape. Ushqimi për pacientët me venat me variçe duhet të përfshijë pulat me yndyrë të ulët ( gjeldeti, pulat), lepuri, mish viçi, mëlçia viçi. Shumë rrallë njerëzit me venat varikoze zhvillojnë ulçerë në këmbë, zakonisht pranë gjunjëve. Ndër këto janë hemorroidet, venat me variçe në zonën e zorrës së trashë që del jashtë dhe shkakton dhimbje, kryesisht gjatë lëvizjeve të jashtëiqtjes. Jashtëzakonisht e dobishme janë të gjitha llojet e ushqimeve deti ( midhjet, kallamar, gaforret, oysters, karkaleca) dhe peshk, kale deti dhe alga të tjera. Venat varikoze janë venat e zgjeruara sipërfaqësore. Gratë shtatzëna janë të prirura për të zhvilluar gjendje apo sëmundje të caktuara fizike në javët e fundit të shtatzënisë. Venat sipërfaqësore janë më afër lëkurës. Nëse akumulimi i yndyrës nën lëkurë, në raste ekstreme, mund të hiqet kirurgjikisht, mjekët nuk kanë mësuar ende se si të merren me yndyrën visherale, e organeve të brendshme.
  Venat sipërfaqësore dhe ato të thella. Pse kjo mund të jetë hera. Kream Varikosette shkatërrojë venat me variçe në 17 ditë. Këto ulçera mund të jenë shumë të dhimbshme. Në një formë apo në një tjetër, kjo sëmundje ndeshet te shumica e njerërzve. Aty thuhet 10 kokrra geshtenje te qeruara dhe gjysem litei raki, i fusim ne nke kavanoz qelqi geshtenjat bashke me rakine dhe i len ne erresire per 3 jave duke i tundur her pas here. Stats nuk mund të di se ata që thjesht nuk ka arritur proctologist dhe trajton sëmundjet me receta popullore. Venat me variçe e gjymtyrë të ulët - sëmundja relapsing, dhe në qoftë se dikush mendon se mund të kuruar plotësisht venat me variçe, është thellësisht e gabuar.
  Hemorroide nuk zgjedh gjininë dhe moshën, statusin social dhe profesionin, edhe pse duke treguar disa tendenca për njerëz të ulur ose punë në këmbë,. Dhe është se venat me variçe janë nënshtruar trajtimit me lazer, por në këtë rast nuk ka asnjë arsye të qetë. Më poshtë gjeni informacionin thelbësor për këtë lloj yndyre që të njiheni me të në mënyrë që të jeni më të shëndetshëm. Një skuqje të kruajtshme ( varice). Në fakt, venat me variçe nuk. Mjekët shpesh diagnostikojnë venat varikoze thjesht duke ekzaminuar venat në këmbë. Venat e thella e çojnë gjakun në venën cava, venën më të madhe të organizmit, kurse kjo venë derdhet në zemrën e djathtë. Kjo fatkeqësia nuk do të kursejë askënd.
  Mpiksjet e gjakut në venat e këmbëve janë një komplikacion tjetër i venave varikoze. Venat e thella janë të mbuluara me muskuj. Në qoftë se ka një predispozitë gjenetike për të. Ndjesi të pakëndshme e shurdhim në këmbë deri në fund të ditës, ënjtje, konfiskimet, dukuri e venave deje – këto janë veçoritë kryesore të sëmundjeve të tilla si venat me variçe. Njerëzit janë mësuar me venat me variçe ndaj dhe tashmë ato konsiderohen thjesht një defekt i zakonshëm kozmetik, i cili prish pamjen e këmbëve dhe zonave të tjera të trupit.

  Mjeku mund t’ ju sugjerojë ultratingull- in për të parë venat në këmbë, për mpiksjet e gjakut dhe për të kontrolluar nëse janë duke funksionuar siç duhet. Të dielën ndryshon ora dhe. Nëse këta kapakë dëmtohen atëherë gjaku nuk do të mund të lëshohet sipër dhe për më tepër do të grumbullohet nëpër vena pasi kapaku është ai që mbyllej pas çdo shkëputje të gjakut sipër duke mos e lënë të bjerë poshtë me forcën e rëndesës. I cili mjeku trajton venat me variçe në këmbë nëse nuk ka phlebologist. Dhe shumica e njerëzve janë të interesuar në të, ose ju mund të përgjithmonë të kuruar venat me variçe, kështu që venat fryrë blu dhe venat merimangë në një rrjetë në këmbët janë zhdukur përgjithmonë.



   
  Trajtimi ndërkombëtar i venave me variçete