Shtëpi variçe shpëtojmë venat celulitin

 
<
Flokëve heqja variçe..

Venat variçe karotës infuzione majave
 • /CLON]

  Si për të forcuar muret e enëve të gjakut për venat me variçe


  Pastrimi i enëve të gjakut. Per pjesen me te madhe te njerzve venat varikoze apo kapilaret si rrjete merimange nuk japin shqetesime pervec atyre estetike, por ne raste te vecante ato mund ta bejne ecjen ose qendrimin ne kembe te dhimbshem dhe ne raste ekstreme mund te shkaktojne ulcera te lekures. Si rezultat ndodh pezmatimi i gjakut në gjymtyrët e poshtme, gjë që shkakton formimin e trombeve. Domatet veprojnë si antikoagulant dhe ndihmojnë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut. Përveç kësaj, këto substanca shkaktojnë copëzimin e mpiksjes së gjakut, të cilat janë një kërcënim serioz për jetën njerëzore. Nje nder erzat me te mira per qarkullimin e gjakut eshte hudhra, nje perime e lidhur ngushte me qepen, e cila ka shume benefite lidhur me shendetin. Venat me variçe janë një sëmundje e fshehtë e cila zvarritet pa u vënë re dhe shkakton zgjerimin e enëve të gjakut. Për të parë se si këmbët për të ia plas kapilarët dhe enët duhet të ndiqni disa rregulla për të ndihmuar në parandalimin e vetë venat me variçe, venat merimangë dhe, rrjetë dhe vizatime të tjera. Në muret e enëve të gjakut të të gjithë individeve ( vecanërisht në arteriet me kalibër ( diameter) të mesem dhe të lartë), që nga fillimi i jetës, fillojnë e ndertohen struktura të përbëra nga materiale lyrore. Hudhra vepron si nje hollues natyral i gjakut. Përsëriteni këtë metodë 2 herë në ditë për 2 javë, pas 2 javësh trajtimi fryrja e venave dhe variçeve të fryra do të zhduken tërësisht. Përsëriteni këtë metodë 2 herë në ditë për 2 javë. Ndërsa ky kusht rrallë është kërcënim për jetën, mund të. Gjithashtu, kanë më pak elastinë. Nuk ia vlen të presësh për zhvillimin e tyre, duhet t’ i përgjigjesh simptomave të para. Përmirësimi i furnizimit me gjak. Sipas mjekes këto probleme kanë të bëjnë me sëmundjen e arterieve periferike, aneurizma, sindromin “ Raynaud”, sëmundjen “ Buerger “, sëmundjen e venave periferike, si dhe edemat limfatike, venat. Perdorimi i erzave ne ushqimet tuaja do permiresoje qarkullimin e gjakut. Lidheni këmbën me një fasho, në mënyrë që domatet të qëndrojnë për të paktën 30- 40 minuta. Si i tillë, nuk ka dietë të standardizuar për pamjaftueshmëri venoze dhe si një masë e pavarur nuk përdoret një dietë në trajtimin e venave me variçe, por si një metodë ndihmëse, një dietë në lidhje me masat e tjera jep një efekt të mirë dhe lejon ndalimin progresi i sëmundjes. Problemi më i zakonshëm me sistemin e qarkullimit të gjakut është venat me variçe, neglizhimi i të cilave rezulton në komplikacione të rënda shëndetësore. Megjithatë, lumeni i tyre është më i madh, kështu që, si rrjedhojë, venat mbajnë plot 65 për qind të gjakut të trupit. Lidheni këmbën me një fasho, në mënyrë që domatet të qëndrojnë për të paktën 30- 40 minuta. Pas 2 javësh trajtimi, fryrja e venave dhe variçeve të fryra do të zhduket tërësisht.
  Kur arrin në vena, gjaku e ka humbur gati- gati të gjithë presionin e tij, prandaj muret e venave janë më të holla se muret e arterieve. Më shpesh venat me variçe në këmbë ndodh në njerëzit profesion e të cilëve është e lidhur me ngarkesën mbi ulëta gjymtyrëve ( kamerierë, mjekët, kryesisht kirurgjikale, mësuesit, hairdressers, etj). Si për të forcuar muret e enëve të gjakut për venat me variçe. Për shkak të përbërësve unike e tabletave janë të ndarë dhe sekretim e skorje, duke pastrimin e enëve, venat dhe arteriet.
  Ndryshimet patologjike gjithashtu ndikojnë dhe te valvulat. Muret e dobëta nuk mund të qëndrojë barrën mbi ta shtrihen dhe vëllimi i gjakut, duke përfundimisht rënie elasticitetit dhe qëndrueshmëri e tyre, duke çuar në variçe venat. Faktorët e rrezikut për zhvillimin e CVI përfshijnë venat me variçe dhe trombozën e thellë të venë ( mpiksjen e gjakut). Spërkatini domatet me pak uthull molle ( jo shumë) dhe vendosini sipër zonave me variçe. Me kalimin e kohës, muret e tyre bëhen më pak elastike. Ato përmbajnë edhe flavonoide që forcojnë muret e enëve të gjakut.   
  Bilobil dhe venat me variçe