Venat këmbë vënë elastike fashë variçe

 
Kastravec vein varicose..

Venave variçe fillimin merren
 • ON]

  Venat me variçe duhet të hanë rrush


  Në momentin kur kokrrat e grurit nisin të plasariten, hedhim pjesën tjetër të përbërësve, kripën, sheqerin, rrushin e thatë, kanellën, karafilat dhe gjysmën e arrave dhe bajameve të grira. Tundeni kavanozin dhe merrni disa pika për të masazhuar venat e inflamuara. Venat me varice; lakërishtë, kumbull, domate, panxhar, karrota, rrush. Venat me variçe duhet të hanë rrush.
  Por përveç kësaj, ka disa probleme që duhet të adresohen me një sëmundje të tillë si venat me variçe. Toleranca ndaj glukozës ( OGTT) Pacientët nuk bën të hanë. Për përgatitjen e saj duhet të derdh një gotë vodka ose 70% zgjidhje alkoolit prej 4 tablespoons lule të akacies, të lënë për 7 ditë. Nuk ke pse ta urresh veten pesha pas shtatzanis eshte normale.
  Duket si luftë e përhershme me to. Po ju japim disa këshilla se si në mënyrë natyrale ta trajtoni këtë problem. Masat paraprake për përgatitjen e lëgjeve të frutave dhe perimeve E pra, lëngjet janë shumë të mira, por duhet të ndiqen disa masa parandaluese në mënyrë që të merren përfitimet optimale. Njerëzit që vuajnë nga venat me varka duhet t' i përmbahen parimeve të caktuara të ushqyerjes, të cilat janë mjete ndihmëse për të lehtësuar gjendjen e pacientëve. Dy ditë më herët mos pini lëngje të pasura me vitamina ( Boronicë, rrush serezi, manaferra, panxhar të kuq), dhe verëra manaferrash, sepse mund të tregojnë gabimisht sasinë e hekurit, andaj diagnoza nuk do të jetë valide. Të dielën ndryshon ora dhe.
  Më pas, në një tas përzjejmë niseshtenë me pak ujë, derisa të shkrihet në një masë të vetme. Detajet se çfarë dietë është për venat me variçe, ju mund të mësoni nga artikulli ynë. Mbështilleni zonën e masazhuar me një napë pambuku dhe mbajeni të. Në mbrëmje, vetëm pas kthimit në shtëpi duhet disa minuta për të shkuar, duke e vënë këmbët e tij përsëri në divan apo të qëndrojë me disa jastëkë. Probleme me zgjërimin e venave kanë pothuajse 50% e njerëzve të moshës së mesme dhe zakonisht bëhet fjalë për venat e këmbëve.
  Masazhin bëjeni në formë rrethore për 15 minuta. Kjo do të shfaqë këmbët ënjtje dhe këmbët, këmbët lëkurës errësuar, inflamacion të madh të mundshëm. Nëse sëmundja drejtuar, ajo do të fillojë të progresit. Pse kjo mund të jetë hera. Nëse qëndrojmë në këmbë [. Veglat e këmbëve janë gjithashtu të prirur për lëndime të brendshme, dhe ata janë venat me variçe. Metodat tradicionale të trajtimit që përfshijnë zbatimin e concoctions bimor. Lërini të qëndrojnë së bashku për 12 orë. Shtoni lëngun e tre portokalleve dhe 2 lugë gjelle me vaj ulliri. Dieta për variçe është e rëndësishme, në mënyrë që të mos përkeqësohet situata. Venat e zgjëruara sot janë problem i shumicës. Në lëkurën me venat e ndezur duhet të fshij tretësirë alkoolit të këtij centrali. Për parandalimin dhe trajtimin e venat me variçe, ju duhet për të kryer ushtrime të veçanta. Tash krejt cka te duhet eshte te besh kujdes ne ushqimet qe hane, ha me shume pem e perime, pi uje me shume dhe ha me pak embelsira e buken e bardh zevendeso me buke nga gruri i plote.   
  Vaj rozmarinë nga venat me variçe