Këmbët varikoze fotot

 
<
Fytyrës bëni çfarë çfarë ënjtje këmbëve..

Xhel variants komente trxevasin
 • /CLON]

  Venat me variçe të venave të legenit në gratë si të trajtohen


  Pas tri javesh e kullon me nje nape. Kur venat me variçe për të përjashtuar vaskë të nxehtë, sauna dhe ekspozimin në diell për një kohë të gjatë. Shfaqja e venave varikoze mund të jetë e trashëgueshme, por edhe mund të ndodhë pas moshës 30- vjeçare, kryesisht tek gratë shtatzëna, pasha trupore e të cilave bëhet relativisht e madhe dhe trupi bie në qetësi, si mungesë e lëvizjeve të përditshme. Në shtatzëni, rrit volumin e gjakut, që është e natyrshme, pasi ajo është e nevojshme për të ushqyer në mitër, i cili rrit në madhësi. Mbi të gjitha, më të rrezikuarit janë shoferët dhe punonjësit e zyrave. Duke qëndruar ulur në mënyrë të përditshme për orë të tëra, në rajonin e legenit, qarkullimi i gjakut ndërpritet, dhe fillojnë fenomenet e të ndenjurit ulur. Trajtimi i venave me variçe legenit përfshijnë metodat konservative dhe kirurgjikale. Pastaj vereni lengun ne nje shishe te erret duke e perdorur si ilac. Me kalimin e kohës, muret e venave hollohen, dhe mund të shfaqen edhe probleme të tjera të lidhura shëndetësore. Nëse qëndrojmë një periudhë më të gjatë në këmbë, presioni në vena rritet madje për 10 herë, ndërsa gratë janë zakonisht më të prekura, veçanërisht në vitet e mëvonshme dhe në shtatzëni. Në rastin e variçeve, gjaku kalon në drejtim të kundërt me.
  Dhe kjo mund të provokojë venat me variçe. Shtatzënia zbulon shumë sëmundjeve të fshehura, duke përfshirë edhe venat me variçe e legenit, në këtë mënyrë, me çdo situatë shtatzënia do të jetë më e komplikuar. Përfaqësuesit e profesioneve “ ulur”. Aty thuhet 10 kokrra geshtenje te qeruara dhe gjysem litei raki, i fusim ne nke kavanoz qelqi geshtenjat bashke me rakine dhe i len ne erresire per 3 jave duke i tundur her pas here. Venat me variçe të venave të legenit në gratë si të trajtohen. Gjymtyrët e poshtme, ndoshta, janë më të ndjeshëm ndaj venave me variçe. Në këtë drejtim, ka një mbingarkesë e venave në këmbë të ulët, venat me variçe në njerëz, ndërsa ka edemë, thrombophlebitis, ndryshon ngjyra, dhe në qoftë se sëmundja ka filluar, atëherë nuk mund të jetë plagë që janë shumë të vështirë për të shëruar. Venat varikoze ( variçet) janë dilatacione ( zgjerime) të venave të këmbës. Venat vohen nën presion të tepërt për shkak të peshës së përplasjes së fëmijës, si dhe mitrës, të cilat kontribuojnë në ënjtje.
  Në thelb, kjo mund të shpjegohet me rritjen e tendosjes në këmbë: një person ecën shumë në një ditë, qëndron, ulet në këmbë, etj Në të njëjtën kohë, anijet përjetojnë një presion mjaft të madh. Përveç kësaj, udhëtimet e shpeshta në banjo së bashku me qarkullimin e vonuar të gjakut nuk ndihmojnë aspak. Venat me variçe 1 dhe 2 gradë trajtohen konservative: venotoniky- drogë, Fizioterapi, anti- inflamator drogë. Ndoshta, në të gjitha herë operacioni ishte, është dhe do të jetë rruga kryesore për të kuruar venat me variçe, pra teknika të tilla si trajtimi lazer dhe gjithmonë do të jetë i popullarizuar në mesin mjekët dhe në mesin e pacientëve. Në venat normale, gjaku kalon nga poshtë me drejtim lart.   
  Sa pilula në detralex me venat me variçe