Venat celulitini variçe stërvitje

 
Varicoziteti shkallë profilaksaks trajtim..

Hazel venat pini variçe
 • N]

  Xhel për trajtimin e venave me variçe


  Megjithatë, mos zgjidhni një stërvitje që ushtron shumë tendosje në këmbët tuaja. Faktorët e rrezikut më të shpeshtë te pacientët me venat me variçe janë: faktor trashëgues ( anamneza konfirmon se për paraqitjen e venave me variçe faktor gjenetik është më i rëndësishëm), gjini femërore, moshë, trashje, presioni i lartë i gjakut, lëndime, zvogëlimi i aktivitetit fizik,. Por nëse pjesa femër është e mirë, por ka balonë në këmbë të ulët ose të bëhet knotted venat fryrje, atëherë ndoshta kjo është fillimi i venave me variçe. Kjo mënyrë e re është eliminimi i damarëve me rreze lazer, të cilat bëjnë të mundur djegien e damarëve “ të helmuar”. Ato lehtësojnë ënjtjet. Edhe pse venat me variçe janë rrallë të rrezikshme për jetën, ata gjithmonë mund të shkaktojnë simptoma të tilla si ënjtje të këmbëve, ekzemë, trashje e lëkurës, nyje të dukshme të venave. Këto tregon të duhet për të ndaluar në rrënjë, si gjithmonë në zhvillim sëmundjeve kronike – dikush më shpejt,. Nga trajtimet konservatore, me përjashtim të ointments, krem dhe tableta nga venat me variçe, dhe përfshijnë këto lloje të kirurgjisë minimalisht invazive, një compression sclerotherapy ( terapi sklerozyruyuschaya) dhe koagulim lazer e venave me variçe ( nga të cilat më poshtë), pasi që një trajtim i tillë nuk kërkon një qëndrim në spital, pak traumatike dhe pothuajse pa dhimbje. Kështu, rreth 89% e venave me variçe të këmbëve të përjetuara nga gratë dhe rreth 66% - meshkujt, këto shifra veçanërisht të rëndësishme për vendet e zhvilluara. SHËNIM: Për një periudhë të kufizuar kohore, distributori zyrtar i VARICOBOOSTER ka një ofertë të veçantë për lexuesit tanë. Në rastet e venave me variçe, veçanërisht ato të diagnostikuara në fazat e hershme, aktiviteti fizik është një masë e mirë parandaluese. Ënjtje mund të zhduken pas pjesën tjetër një nate të gjatë në. Mos përdorni çorape me llastik të ngushtë, këpucë të ngushta, xhinse të ngushta.
  Është e lehtë për t’ u përdorur – thjesht përzieni 3- 5 pika vaj selvi me vaj kokosi dhe vendoseni përzierjen mbi venat në mëngjes dhe përgjatë natës për disa javë. Çfarë nuk duhet të bëni kurrë kur vuani nga venat me variçe. Nëse vini re shenjat e venave me variçe, mos harroni këto katër rregulla kryesore: Mos ecni me taka të larta. Simptomat e venave me variçe në këmbë Fillimisht, simptomat e venat me variçe në këmbë nuk është e qartë, sëmundja mund të ndodhë shpejt. Xhel për trajtimin e venave me variçe.
  Ose simptomat e venat me variçe të këmbëve janë të dukshme - venat e mëdha meandering në këmbët fillojnë të fryrje nën lëkurë, por jo. Përdorni boronicë. Skleroterapia është metoda e zgjedhur për trajtimin e venave retikulare dhe teleangiektazive, por ajo përdoret edhe për venat varikoze madje edhe për venat safena të sëmura, por shkalla e suksesit të trajtimit në këto raste është më e vogël sesa trajtimet termike. Në rast se personi për të lënë pas dore shëndetin e tyre në shenjë e parë e venat me variçe, të prirur për progresin e sëmundjes dhe simptomat e përshkruara lodhje lidhur, shurdhim në këmbë, ënjtje të indeve dhe simptomat gjykatë. Aktiviteti i rregullt fizik është çelësi për trajtimin e shumë problemeve shëndetësore. Boronica është mjet i vjetër që është treguar të jetë efektive në trajtimin e venave me variçe. Metodë e re me lazer Shkencëtarët po praktikojnë një mënyrë të re për trajtimin e ënjtjes së damarëve të këmbeve, një sëmundje e rrezikshme nga e cila preken jo vetëm gratë. Preparatet që përdoren më shumë dhe që janë të njohura për efektin e tyre venotonik janë: Daflon, venosmin, nutra vari- eze, etj. Ajo lidhet me një garanci trefishe të kënaqësisë për trajtimin e blerë kundër venave me variçe në rast se nuk do të sjellë rezultatet e pritura. Preparatet farmaceutike janë të nevojshëm për të luftuar shqetësimet dhe komplikacionet e venave varikoze, por nuk bëjnë shërimin e plotë të variçeve. Mos u ulni, duke hedhur njërën këmbë mbi tjetrën.
  Si pjesë e një studimi në shkallë të gjerë në Edinburg në vitin 1999, ajo u gjet se venat me variçe e vërtetë për femrat në 40% dhe 32% - meshkujt.   
  Këshilloj pilula për venat me variçe