Trksevazin venat këmbët shqyrtime variçe

 
<
Këmbë venave lazer..

Variçe venat lira pilula efektshme
 • Varakozë venë nizhnekamsk..

  Venat agjërimin variçe ndihmon
 • /CLON]

  Ushtrimet e këmbëve të hollësishme kanë venat me variçe


  Trajtimi i ulcerave të këmbëve brenda dy javësh, me mbylljen e venave të dëmtuara, shpejton shërimin me 12%, krahasuar me trajtimin standard, sipas rezultateve të një studimi të publikuar në " New England Journal of Medicine". Duket se me to bëhet betejë e vazhdueshme. Venat me variçe janë sëmundje mjaft të pakëndshme, është më mirë për të parandaluar se sa për të trajtuar. Ndoshta keqkuptimi më i zakonshëm në lidhje me venat është se njerëzit mendojnë se mund të trajtohen me kozmetikë.
  Qëndrimi ulur qoftë edhe për një orë, është tepër i dëmshëm për personat që kanë variçe. Qëndrimi ulur dëmton damarët e këmbëve. Venat e zgjeruara janë problem i shumë njerëzve. Ftofjet e sinusve Hulumtuesit kanë studiuar hixhamën kryesisht në Kinë duke gjetur dobi në kushte të tilla si ankthin, depresionin, venat me variçe, presioni i lartë i gjakut, ekzemë, puçrra në fytyre, fertiliteti, artriti, fibromialgjia, diabeti etj.
  Këto ndryshime çojnë në dobësinë e mureve të venave, rrit sasinë e gjakut dhe venat ngarkesës rritet. Shkaqet e venat me variçe mund të jetë gjithashtu një muaji mitrës dhe pesha e nënës fituar, e cila çon në presion që ndjenja venat. Edhe të qëndrosh ulur për kohë të gjatë dëmton damarët e këmbëve. Deri shkaqet e venat me variçe mund të përfshijnë ndryshime hormonale gjatë shtatzënisë. Qëndrimi ulur ose qëndrimi ulur për një kohë të gjatë pa lëvizur është e lidhur me rrezikun e lartë për t’ u prekur nga shfaqja e variçeve. Në këmbët tuaja ka dy lloje të venave. Pse kjo mund të jetë hera. Teknika kryesore për masazhin e venave me variçe është që të jetë i butë, të shmanget presioni me gishta në venat e mëdha dhe shtrëngimi. Këto lloj vena shkaktojnë lodhje të këmbëve, ënjtje dhe parehati të përgjithshme. Venat e thella janë të mbuluara me muskuj. Venat sipërfaqësore dhe ato të thella.
  Probleme me venat e zgjeruara kanë më shumë se 50 për qind e njerëzve në moshën e mesme dhe zakonisht është fjala për venat e këmbëve. Venat me variçe e gjymtyrë të ulët - sëmundja relapsing, dhe në qoftë se dikush mendon se mund të kuruar plotësisht venat me variçe, është thellësisht e gabuar. Të dielën ndryshon ora dhe. Dhe është se venat me variçe janë nënshtruar trajtimit me lazer, por në këtë rast nuk ka asnjë arsye të qetë. Venat e thella e çojnë gjakun në venën cava, venën më të madhe të organizmit, kurse kjo venë derdhet në zemrën e djathtë. Damarët e ënjtur të këmbëve fillojnë të pulsojnë dhe shkaktojnë dhimbje. Parandalimi i ushtrimit variçe venat e trajtimit të ndjekin qëllimin për të ngadalësuar përparimin e sëmundjes ose për të parandaluar sëmundje. Ushtroni presion të butë me pëllëmbët e dorës ose presion të sheshtë kur bëni masazhin dhe lëvizni nga këmba në këmbë.
  Kur qëndroni të palëvizur për një kohë të gjatë, është më e vështirë që venat tuaja të pompojnë gjakun me efikasitet në zemrën tuaj dhe të luftojnë efektet e gravitetit. Megjithatë, ekspertët bien dakord se venat me variçe nuk janë një çështje e shëndetit dhe se nuk duhet të injorohen. Në vijim ju sjellim disa këshilla se si ta trajtoni në mënyrë natyrale këtë problem. Ushtrimet e këmbëve të hollësishme kanë venat me variçe. Ushtrimet janë gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer për të ndihmuar në balancimin e hormoneve në mënyrë natyrale, të humbasin peshë ose të.
  Venat sipërfaqësore janë më afër lëkurës. Gjethet e dafinës kanë veti mjekësore dhe kur kombinohen me vaj ulliri ata shndërrohen në një ilaç shumë të fuqishëm i cili ka aftësinë të zhdukë variçet.   
  Mjekësi për venat me variçe me rrush