Vein trajtimi këmbëve variçe

 
Venat sode shqyrtime variçe..

Çfarë pini variçe venat duhet
 • Zgjerimi i venave ne kembe  Nov 17, · Zhdukja e Venave Marimangore ne Këmbë Klinika e Kirurgjis Aloka www. Gjaku në këmbë ngjitet sipër me anë të muskujve të këmbës dhe me anë të kapakëve që gjenden në vena [. Venat varikoze janë vena të zgjeruara të cilat mund t’ i shihni nëpër lëkurë. Për ta bërë këtë, merreni një hudhër, shtypeni dhe përzieni me alkool.
  Download, Listen and View free Sëmundja e këmbëve ( zgjerimi i venave) - Hoxhë Bekir Halimi MP3, Video and Lyrics Zhdukja e Venave Marimangore ne Kembe → Download, Listen and View free Zhdukja e Venave Marimangore ne Kembe MP3, Video and Lyrics. Venat varikoze ( variçet) janë dilatacione ( zgjerime) të venave të këmbës. Nëse nuk mjekohen, venat varikoze keqësohen me kohën. Venat e zgjeruara janë një problem i zakonshëm vaskular që i prekë si meshkujt ashtu edhe femrat, edhe pse më. Venat sipërfaqësore janë më afër lëkurës. Shpjegimet e specialistit të kirurgjisë vaskulare dhe endovaskulare për faktorët që ndikojnë “ Venat varikoze janë patologji e venave, nuk është acarim.
  Shfaqja e venave varikoze mund të jetë e trashëgueshme, por edhe mund të ndodhë pas moshës 30- vjeçare, kryesisht tek gratë shtatzëna, pesha trupore e të cilave bëhet relativisht e madhe dhe trupi bie në qetësi, si mungesë e lëvizjeve të përditshme. Bëni masazh zonave të prekura nga zgjerimi i venave në këmbë me këtë krem 4 herë në javë. Ja si t’ i shëroni! Ato janë zakonisht të kaltra, të fryra dhe të përdredhura. Kështu, nga hudhra ju mund të bëni një krem mjaft efektiv. Bëni masazh zonave të prekura nga zgjerimi i. Në këmbët tuaja ka dy lloje të venave. Zgjerimi i venave ne kembe. Feb 05, · Kjo bimë e vogël tek ne, dhe në të gjithë Evropën, përveç gështenjës së egër është në krye të listës kur është fjala për trajtimin e venave të zgjeruara. October 16, 08: 31; Shendetesi; Përveç se është një problem estetik, venat e zgjeruara mund të jenë edhe të dhimbshme gjithashtu. Variçe quhet zgjerimi i venave në trup por në përgjithësi përdoret për zgjerimin e venave në këmbë tek zona e pulpës ose pas gjurit. Aloe Vera E njohur për efektet e saj të mira terapeutike, aloe vera është një ilaç natyral që largon dhimbjet që shkaktohen nga venat e zgjeruara. Vuani nga zgjerimi i venave në këmbë? Zgjerimi jonormal i venave, që nuk funksionon siç duhet dhe gaku që kalon përmes tyre lëviz shumë ngadalë ose qëndron plotësisht pa lëvizur.
  Postoje në Facebook. Venat sipërfaqësore dhe ato të thella. Ato zgjerohen, fryhen dhe përdridhen nga grumbullimi i gjakut në to.  Xhel xhelatinë e gështenjës