Venat variacione pelvike specialist

 

Lingerie varices reticular compression..

Sëmundje variçe varicose stockings trajtimin venat
 • Pubike varicat shtatzënisë gjatë..

  Variçe venat placebo
 • h5> [/CLON]

  Si të aplikoni një krem ​​për venat me variçe në këmbë  Venat me variçe mund të ndodhë në çdo moshë. Shumica e njerëzve jetojnë me një problem të tillë në vendet e zhvilluara, dhe në 15% të të gjithë pacientëve janë çrregullime trofike. Në një tenxhere shtoni të gjithë përbërësit e mësipërm dhe lerini të ziejnë në zjarr të ulët. Krem për zonën poshtë syve.
  Lahuni me ujë të vakët ( me qëllim hapjen e poreve të lëkurës) dhe mandej aplikoni kremin në pjesët ku dëshironi, ( me përjashtim të. Venat me variçe – një formë tepër e rëndë e sëmundjes, e cila karakterizohet me qarkullim të dobët në këmbë dhe manifestim vizuale të këtij problemi. Është një alternativë e mirë dhe padyshim më e lirë. Në vend të kremit të zakonshëm, mos ngurroni të përdorni vajin e kokosit për të njëjtin qëllim. Është një alternativë e mirë dhe padyshim më e. Sipas statistikave, venat me variçe janë në 25- 33% të grave dhe 10- 20% e meshkujve. Krem kundër variçe venat Varikosette heq venat me variçe, përveç forcimit muret e enëve të gjakut dhe për të eleminuar venat merimangë ajo ndihmon për të përmirësuar lëkurën, duke hequr acarim, puçrra fytyre, celuliti në fazat e hershme. Ajo është e mjaftueshme për të vënë krem mbi këmbët sipas udhëzimeve dhe në disa ditë të ndjeheni si zhduken rrjetë e enëve të gjakut.
  Llogariteni të formohet një masë homogjene ( po ta shikoni të arsyeshme, shtoni dozën e ujit, ose të argjilit). Aplikoni disa pika para se të shkoni në gjumë dhe të nesërmen do të shkëlqeni me siguri! Ju nuk keni nevojë për ndihmën e ekspertëve apo ndonjë procedurë shtesë. Ndryshe nga produkte të tjera kozmetike, ky balsam nuk maskë problemin e zgjidh atë. Vendoseni lëngun në një kavanoz tjetër të pastër dhe mund ta përdorni për të larguar varicet. 1 vazo prej qelqi me grykë të gjerë.
  Si të aplikoni një krem ​​për venat me variçe në këmbë. Kremi me jargen e kermillit ka cilesi unike sepse permban ne menyre krejtesisht natyrale komponente qe jane perdorur prej vitesh per pergatitjen e kremit per kujdesin e lekures te tilla si: kolagjeni, allantoin ( veti qetesuese dhe elasticitet), elastine, vitamina A, C, E, acid glycocil ( stimulon prodhimin e kolagjenit) dhe nje antibiotik natyral me fuqi dizinfektuese. Ka shumë arsye që çojnë në shfaqjen e sëmundjes – pesha e tepërt, stërvitje e rëndë, predispozicion gjenetik, dhe kështu me radhë. Krem për zonën poshtë syve Në vend të kremit të zakonshëm, mos ngurroni të përdorni vajin e kokosit për të njëjtin qëllim. Në vijim, hiqeni nga zjarri dhe lereni të ftohet ( jo plotësisht). Si ta aplikoni: Lyeni pjesën e këmbës ku ka shumë variçe me përzierjen e përftuar dhe shpërndajeni nëpër këmbë me lëvizje rrethore.
  Por, kujdes, temperatura nuk duhet të jetë e lartë, pasi mund të krijojë ngjitje të përbërësve.   
  Vezik varikoz në meshkuj