Variçe krahe trajtuar venat

 
Gjatë venat gjoks..

Fytyrës çfarë ënjtje çfarë këmbëve bëni
 • Venat variçe shtatzënë mbeten..

  Variçe anëtar venave
 • N]

  Shkrihet venat me variçe të ujit


  Vendosi në një gotë me ujë të valë dhe lërëni për 10 deri në 15 minuta. Shkrihet venat me variçe të ujit. Gjaku rrjedh para- mbrapa në mënyrë joefikase që çon në formimin e venave me variçe, në palëvizmshmëri të venave në rritjen e preisonit dhe madje edhe me kalimin e lëngut jashtë venave. Vaj esencial i mentes jep freski dhe lehtësim të menjëhershëm. Mund të manifestohen në rrjetin e kapilarëve të lëkurës, në sistemin e venave sipërfaqësore, venat perforante dhe në sistemin e venave të. Venat me variçe të prekur nga venat me variçe mund të ndikohen ndjeshëm nga përdorimi i tyre. Aplikohet si vaj në indet e fryrë. Këmbët e frura janë vetëm një nga shumë simptoma të lidhura me çrregullimin që në shumicën e rasteve prek të moshuarit.
  Kjo, pasi me kalimin e moshës venat humbin elasticitetin e tyre natyror, për shkak të niveleve të larta të inflamacionit. Sheqeri dhe karbohidratet e tjera të lehta. Venat me variÇe ( varikozitet) Varikozitetet janë zgjerime të vazhdueshme të venave me dredhje, që përfshijnë ndryshimet morfologjike dhe strukturore të murit venoz. Ushqimi për pacientët me venat me variçe duhet të përfshijë pulat me yndyrë të ulët ( gjeldeti, pulat), lepuri, mish viçi, mëlçia viçi.
  Dhe flebolohy dinë për të, kështu që një varg masash të dizajnuara për të shmangur ndërlikimet ( phlebitis, ulcerat deje). Ushqime të pasura me fibra si arrat dhe farat, bimët bishtajore, manaferrat dhe perimet e gjelbra janë të dobishme për të gjithë sistemin e tretjes, kështu që nuk është çudi që një dietë për gastritin është një dietë e pasur në fibra. Venat me variçe mund të sinjalizojë një rrezik më të lartë të problemeve me. Pra, çështja nëse ne mund të shërojë plotësisht venat me variçe, përgjigje, për fat të keq – ose jo. Prandaj, ato janë rreptësisht të ndaluara, veçanërisht në format e rënda të sëmundjes. Konsumi i rregullt ndihmon në rregullimin e rrjedhjes së gjakut dhe mbron nga sëmundjet e zemrës, sulmet në zemër, goditjet dhe venat me variçe. Jashtëzakonisht e dobishme janë të gjitha llojet e ushqimeve deti ( midhjet, kallamar, gaforret, oysters, karkaleca) dhe peshk, kale deti dhe alga të tjera.
  Ka një numër mënyrash të ndryshme për të parandaluar dhe trajtuar venat me variçe, duke filluar nga operacionet e shtrenjta, e deri te terapitë farmaceutike. Lose peshë me venat me variçe të vërtetë të vërtetë " të dobishme" për shkak të kësaj dhe duhet të fillojë dhe, natyrisht, pa shumë produkte promocionale që mund të jenë të dyja të mira për humbje peshe është e lehtë, por janë të kundërindikuar për trajtimin e venat me variçe. 1 lugë lëvorë e imtësuar shelgjeje; 1 gotë uji. Gështenja e egër ( Aesculus hippocastanum), përdoret për të trajtuar hemorroidet dhe venat me variçe. Si për të kuruar venat me variçe në shtëpi. Për shumë njerëz, venat me variçe janë vetëm shëmtuar, por në disa të tjera ajo mund të shkaktojë dhemb dhimbje dhe parehati. Përbërësit aktiv përfshijnë saponine dhe tanine, të cilat kanë veti anti- inflamatore.   
  Varicosity dhe trajtimin e sajt