Mëngjesit shkaqet ënjtje duarve këmbëve

 Ushqyerjes venat duhurat variçe.. 

Tashkent trajtimi zgjerimit vaskular
 • Mungesa femrat hekurit..

  Venat janë madhësi
 • /h5> [/CLON]

  Si për të forcuar muret e enëve të gjakut në këmbë në mënyrë që nuk ka venat me variçe  Venotonyki - droga me veprim të rënda angioprotective. Merrni disa domate jeshile dhe pritini në feta të holla në mënyrë rrethore. Po aq efektive në parandalimin e venave me variçe është përgatitjet vitaminë përmbajnë acid askorbik dhe rutin ( vitamina C dhe E), të cilat ndihmojnë për të forcuar muret e enëve të gjakut dhe për të reduktuar inflamacion dhe ënjtje në të. Problemi më i zakonshëm me sistemin e qarkullimit të gjakut është venat me variçe, neglizhimi i të cilave rezulton në komplikacione të rënda shëndetësore. – Është ilaç shumë i dobishëm dhe i thjeshtë për venat e zgjeruara – e përmirëson qarkullimin e gjakut dhe i redukton venat merimangë. Mbi të gjitha, më të rrezikuarit janë shoferët dhe punonjësit e zyrave. Ato zakonisht krijohen nga presioni i gjakut neper vena qe me kalimin e kohes dobeson muret e eneve te gjakut. Po ashtu, presioni negativ gjatë frymëmarrjes ndihmon kthimin e gjakut për në zemër. Termi " venat me variçe" shoqërohet, si rregull, me ndryshime patologjike në venat e ekstremiteteve të poshtme të venave, edhe pse problemi i venave me variçe është shumë më i gjerë dhe ka lloje të tjera të sëmundjes - varicat ezofagealephlebectasia), venat me. Ashtu si enët kryesore të mureve të zemrës ( arteriet koronare) dhe arteriet periferike ( ato që dalin jashtë zemrës) mund të zhvillojnë arteriosklerozë, pra në muret e tyre mund të vendosen depozitat e yndyrës dhe të kolesterolit në formën e pllakëzave. Njëri është sistemi kardiovaskular, i cili përfshin zemrën, gjakun dhe të gjitha enët e gjakut. Shkaqet e venat merimangë në këmbë Dëshira për të hequr venat merimangë në këmbë ndonjëherë aq të mëdha që gra ( që vuajnë nga kjo sëmundje më shpesh burra) përdorin për të arritur atë metodat më të pamundshëm. Me kalimin e kohës kjo çon në ngushtimin e. Si rezultat, neto e capillaries rritet dhe përfundimisht çon në variçe venat. Spërkatini domatet me pak uthull molle ( jo shumë) dhe vendosini sipër zonave me variçe. Ata të përmirësojë gjendjen e murit anije dhe janë përdorur gjerësisht për parandalimin dhe trajtimin e pamjaftueshmërisë deje, venat manifestuar, pezëm venoz, lirimin e lëngjeve nga enët e gjakut në inde. Përfaqësuesit e profesioneve “ ulur”. Faktorët e rrezikut për zhvillimin e CVI përfshijnë venat me variçe dhe trombozën e thellë të venë ( mpiksjen e gjakut). Tkurrja e muskujve të gjymtyrëve i shtrydh venat dhe e shtyn gjakun drejt qendrës ( ‘ pompa muskulore’ ). Nevojitet që vetëm një garzë, leckë pambuku ose pëlhurë ta lagni me uthull molle dhe ta vendosni në venat e dhimbshme. Dhe kjo mund të provokojë venat me variçe. Uthulla e mollës. Ne ju rekomandojmë që të përdorni këtë mjet në kombinim me rregullat themelore të kujdesit këmbë me venat me variçe. Si për të forcuar muret e enëve të gjakut në këmbë në mënyrë që nuk ka venat me variçe. Duke qëndruar ulur në mënyrë të përditshme për orë të tëra, në rajonin e legenit, qarkullimi i gjakut ndërpritet, dhe fillojnë fenomenet e të ndenjurit ulur. Ky proces shoqërohet shpesh me trombozë, thromboembolism, degjenerimit të indeve, gjakderdhje nga anijet e dëmtuara. Nuk ia vlen të presësh për zhvillimin e tyre, duhet t’ i përgjigjesh simptomave të para. Venat rikthejnë gjakun në zemër. Sistemi i qarkullimit të gjakut te njeriu në të vërtetë përbëhet nga dy sisteme që bashkëpunojnë me njëri- tjetrin. Kjo ndihmon për të forcuar muret e enëve të gjakut, të përmirësojë qarkullimin e gjakut dhe për të eleminuar simptoma të pakëndshme të kësaj sëmundjeje. Mbajeni atë për. Gratë ( veçanërisht ato që kanë qenë shtatzënë shumë herë) dhe të moshuarit janë në rrezik më të madh për zhvillimin e pamjaftueshmërisë kronike venoze ( CVI). Përsëriteni këtë metodë 2 herë në ditë për. Që të kryejnë këtë funksion, venat janë të pajisura me valvula që nuk lejojnë kthimin e gjakut mbrapsht. Krem Varikosette shkatërrojnë venat me variçe në 17 ditë Ndjenja e pakëndshme e hidhërimit në këmbë deri në fund të ditës, ënjtje, konfiskime, shfaqja e vena venoze - këto janë tiparet kryesore të sëmundjeve të tilla si venat me variçe.
  Venat varikoze ( varicet) apo damaret e zgjeruar qe me shpesh krijohen ne kofshe, prekin rreth gjysmen e popullsise adulte te ShBA. Në zemër të venave me variçe është dështimi i valvulave të venave periferike sipërfaqësore ose të thella. Lidheni këmbën me një fasho, në mënyrë që domatet të qëndrojnë për të paktën 30- 40 minuta.   
  Të brendshme minsk nga venat me variçe