Çfarë fillestare fazën variçe duhet

 
Shkak këmbës venave variçe ënjtje..

Varices shenja janë
 • Venat kuqe variçe..

  Femrat venat variçe lindjes
 • [/CLON]

  Si për të trajtuar këmbët për venat me variçe nëse ka probleme


  Nëse ju duhet ta bëni herë pas here uluni dhe ngrijini pak këmbët për rreth 30 minuta. Në rastin e parë për të ngasin një biçikletë, të bëjë not, kufizojë përdorimin e ashensor, dhe të ecin dhe të. Këshillat Mjekët rekomandojnë që këmbët të vihen sa më shumë në lëvizje, por lëvizjet duhet të jenë të ekuilibruara dhe të bëhen në hapësira të rrafshëta dhe jo me gurë. Ka opsione të ndryshme trajtimi për venat me variçe të cilat varen nga rrethanat tuaja personale. Një nga vajërat më të mira për të trajtuar variçet është vaji i selvisë, i cili ka aftësinë për të rritur qarkullimin dhe për të mbështetin sistemin e qarkullimit.
  Nëse variçet tuaja nuk ju shkaktojnë ndonjë siklet, ju mund të vendosni që të mos bëni asnjë trajtim. Nese deshironi na ndiqni dhe ne rrjetet tona sociale. Ashtu si për të gjitha sëmundjet e tjera edhe për të trajtuar dhe kuruar venat varikoze, është e rëndësishme që të përzgjidhen ushqimet. Vajëra esenciale për të balancuar hormonet Shumë vajëra të ndryshme esenciale kanë benefite të shumta si përmirësimi i qarkullimit të gjakut ndërkohë që ul inflamacionin dhe mosbalancet hormonale.
  Mjeku juaj do të diskutojë këto me ju për t’ ju ndihmuar të bëni një vendim që është sa më i drejtë për ju. Pse kjo mund të jetë hera. Të dielën ndryshon ora dhe. Uthulla e mollës trajton venat me variçe në sajë të aftësisë së saj për të eleminuar depozitat e kalciumit në enët e gjakut. Në mënyrë për të trajtuar venat me variçe në këmbë, ju mund të përdorni futjen e gështenja për këmbët natyran. Mundohuni të hidhni 5 pika vaj selvie në. Duke menduar se si për të parandaluar venat me variçe, mos harroni në lidhje me aktivitet fizik. Ajo që duhet të bëni është të masazhoni këmbët me uthull molle dhe brenda dy javësh do të vini re përmirësime.
  Feedback nga njerëzit, kjo metodë ndihmon fine, disa madje arriti të kuruar me variçe në fillim. Evitoni dhe qëndrimin ulur me këmbët kryqëzuar si dhe mbajtjen për shumë të këpucëve me taka të larta. , të cilat ndikojnë në funksionimin e rregullt të organeve të brendshme si dhe rregullojnë lëvizjen e muskujve. Si për të trajtuar këmbët për venat me variçe nëse ka probleme. Aug 08, · Per te pare VIDEOT qe ne do publikojme cdo dite ju ftoj te abonoheni ne kanalin tone KLIKO SUBSCRIBE. Mos vishni këpucë me taka dhe të ngushta. Mundohuni të mos qëndroni këmbë mbi këmbë teksa jeni ulur. Mundohuni të mos qëndroni për një kohë të gjatë në këmbë.

  Së fundmi, specialistët kanë arritur në përfundimin që bimët jeshile me kërcell, ( fibra) gruri, orizi, etj. Bëni rregullisht gjimnastikë për këmbët dhe pulpat e.   
  Të heqin qafe të venave me variçe këshilla falas