Venat variçe kirurgjisë

 
Variçe venat ndryshoni..

Venat variçe aminophylline
 • Variçe jeshil është venat çaji dobishëm..

  Aloe vera
 • [/CLON]

  27 28 javë të shtatzanisë venat me variçe çfarë duhet të bëni


  Për të parandaluar hemoroidet, bëni kujdes me. Al permban artikuj te ndryshem mbi shtatzanine, bebet, femijet, semundjet gjate shtatzanise, semundjet e bebeve apo te femijeve tuaj. Qe te kemi femije te shendohe ne duhet te kemi nje trupe te shendoshe, qe foshnjes qe rritet brenda nesh ti ofrojme kushte te mira per zhvillim. Ajo që duhet të bëni është të masazhoni këmbët me uthull molle dhe brenda dy javësh do të vini re përmirësime. Gjatë kësaj kohe, mos harroni të hapni vazon 1 herë në javë dhe të trazoni përzierjen me ndihmën e një luge prej druri. Uthulla e mollës trajton venat me variçe në sajë të aftësisë së saj për të eleminuar depozitat e kalciumit në enët e gjakut. Lodhja dhe pagjumësia janë të zakonshme për tremujorin e tretë të shtatzanise. Kompetenca e mjekut pediater/ gjinekolog e tejkalon keshillen tone.
  Hidhini hudhrat e shtypura në një kavanoz qelqi, shtoni vajin e ullirit si dhe lëngun e sapo shtrydhur të limonit. 27 28 javë të shtatzanisë venat me variçe çfarë duhet të bëni. Pasi të shtypni gështenjat, hidhini në një vazo prej qelqi bashkë me konjakun duke i mbyllur hermetikisht për 40 ditë rresht. Këtu përfshihet gjakderdhja, dhimbje e fortë barku, dhe temperaturë e lartë. Më të zakonshme gjatë shtatzënisë, venat me variçe shkaktohen për shkak të valvulave të gabuara në venat ose mureve të dobësuara të venave. Pervec ndërhyrjeve kirugjikale është e rëndësishme të dini se në mënyrë që ato të mos shfaqen sërish duhet të bëni ndryshime në stilin tuaj të jetës dhe të përdorni trajtime të ndryshme. Venat në zorrën e trashë, në fakt janë hemoroidet. Mund të duket larg tani por fillo dhe mendo për mbrotjen nga shtatzania pas lindjes, do të duhet të marrësh disa vendime nëse kërkon të lidhësh tubat, apo të vendosësh forma të tjera kontraceptivesh. Ato shkaktojnë shumë dhimbje, janë në ngjyrë blu të errët ose në vjollcë dhe faktorët kryesorë që i shkaktojnë janë: lodhja, shtatzënia, mosha, qëndrimi i zgjatur në këmbë dhe gjenetika.
  Në një person me varikoz, venat blu dhe të fryrë janë të dukshme në lëkurë. Më poshtë do ju shpjegojmë pse hudhra mënyra ideale për t’ i eliminuar venat varikoze dhe si duhet të veproni. Nëse keni vena të sëmura, mbajini këmbët lart sa më shumë që të mundeni, vishni çorape si mbështetëse, në mënyrë që t’ ju ndihmojnë në reduktimin e zgjerimit të venave. Gjate nente muajve te shtatzanise ju dhe trupi juaj do te kaloje ne disa faza dhe ndryshime. Venat e dukshme, të dala mbi sipërfaqen e lëkurës quhen ndryshe venat varikoze. Qe do te thote se nese shikoni se problemi eshte serioz duhet patjeter ti drejtoheni qendres spitalore perkatese.
  Gjithashtu ruaj me kujdes shënja të diabetit të shtatzanisë e cila fillon nga java 24- 28 përfshirë etje ekstreme, urinim i. Mbylleni kavanozin dhe tundeni me gjithë forcën tuaj në mënyrë që të gjithë përbërësit të përzihen shumë mirë së bashku. Lodhja është pasojë e zmadhimit të mitrës me zhvillimin e shtatzanisë, që nuk ju lejon të bëni gjumë të rehatshëm.
  Por, ka disa simptoma që duhet të tregoni kujdes dhe të njoftoni doktorin nëse ju shfaqen. Venat me variçe.   
  Nëse venat me variçe shpërthen