Varicose trajtimin tyre veins

 
Krem shëndetësore variçete venat..

Variçe zgjedhin triko compression venat
 • ON]

  Venat me variçe të arsyes së duhurt


  Kam pershtypjen se kurohen me me geshtenja dhe raki keshtu kam lexuar diku. Faktorët e rrezikut më të shpeshtë te pacientët me venat me variçe janë: faktor trashëgues ( anamneza konfirmon se për paraqitjen e venave me variçe faktor gjenetik është më i rëndësishëm), gjini femërore, moshë, trashje, presioni i lartë i gjakut, lëndime, zvogëlimi i aktivitetit fizik, qëndrim në këmbë, etj. Vaji i limonit hollon gjakun, njëkohësisht forcon venat, duke marr parasysh këtë fakt përdoret si vaj masazhues me vaje tjera te venat dhe venat me variçe si p. Shumë persona gjithnjë e më shumë po përballen me venat me variçe dhe enjtjet e këmbëve në sajë të orareve të punëve që kërkojnë periudha të gjata të uljes në një tavolinë po ashtu edhe zgjedhje të rrezikshme të artikujve në modë që dëmtojnë qarkullimin e gjakut. Oferta me 20% zbritje vlen edhe n.
  Pas tri javesh e kullon me nje nape. Vaji i limonit hollon gjakun, njëkohësisht forcon venat, duke mar parasyysh këtë fakt përdoret si vaj masazhues me vaje tjera te venat dhe venat me variçe si p. Me vaj të Jojobas apo të vaj të. Gratë kanë predispozicion dy herë më shumë se burrat për t’ i zhvilluar ato. Venat me variçe ( varices) është një sëmundje kronike në të cilën venat të knotted zgjerimin që ndodh njëkohësisht me shkeljen në rrjedhjen e gjakut dhe stagnimit të saj brenda sistemit venoz. Venat sipërfaqësore dhe ato të thella.
  Venat me variçe për shumë njerëz janë një tipar familjar. Venat sipërfaqësore janë më afër lëkurës. Venat e thella e çojnë gjakun në venën cava, venën më të madhe të organizmit, kurse kjo venë derdhet në zemrën e djathtë. Dhimbje në HZV lokalizuara në pjesët e terminalit e këmbëve, arching karakter dhe është e kombinuar shpesh me simptoma të tjera të tilla. Venat me variçe zakonisht nuk shkaktojnë asnjë dhimbje. Sëmundje kronike deje ( HZV, venat me variçe) Rezultatet nga Pamjaftueshmëria valvulës sistemit sipërfaqësore venoz. Fakti se venat me variçe janë aq të keqe që manifestohet në të gjitha rrugët. Ju nuk mund të injorojë ( nga rruga, të bëjë shumica e njerëzve ekspozuar veten ndaj rrezikut të sëmundjes së thellë venoz, ndihmon vetëm kur operacion). Venat e thella janë të mbuluara me muskuj. Venat me variçe të arsyes së duhurt. Sep 23, · Në JYSK, vetëm të Shtunën dhe të DielënShtator) Përfito 20% zbritje në absolutisht të gjitha mobiliet /! Venat varikoze janë venat e zgjeruara sipërfaqësore.
  Shenjat që mund të kenë venat me variçe përfshijnë : – Venat kane ngjyrë vjollcë ose blu te erret. Aty thuhet 10 kokrra geshtenje te qeruara dhe gjysem litei raki, i fusim ne nke kavanoz qelqi geshtenjat bashke me rakine dhe i len ne erresire per 3 jave duke i tundur her pas here.   
  Si të bëni kirurgji për të hequr venat me variçe