Kombëtar variçe venave parandalimi

 
Variacioni khabarovsk operacion..

Ushtrimet venat variçe hiqni
 • [/CLON]

  Unë jam shtatzënë me venat me variçe çfarë duhet të bëj  Pse më janë krijuar dhe a mund të më ndihmojë të ushtruarit në fitness, për t’ i normalizuar ato? Në rastin e variçeve, gjaku kalon në drejtim të kundërt me sensin normal. Pershendetje nena jam shtatzene dhe jam me grip qe 2 jav kam ber crp dhe me doli 116 doktorri tha se shume e lart a ju ka ndodh edh juve me pas ksi lloj rasti. Jam 24 vjeçare dhe më janë paraqitur venat në këmbë përmbi gjunjë, anash. Kjo mund të provokojë një simptomatollogji që karakterizohet nga ndjenja e rëndesës dhe e irritimit, krampet, djegiet dhe fryrjet e këmbës së sëmurë. Sipas ekspertëve nëse konstatoni probleme me venat, sado të vogla duhet të drejtoheni tek mjeku për kurimin e nevojshëm. Jam në pritje të mendimit tuaj.
  Pres një përgjigje nga instruktori. Ato, kanë ngjyrë të kaltër të mbyllët edhe ngjyrë vjollce. Jam 20 vjeçar, kam pasur një problem në krahun e djathtë, për shkak të hemangiomës. Të dielën ndryshon ora dhe. Kanë filluar të më krijohen shumë te këmbët dhe kjo gjë po më shqetëson.

  Ju lutem, më tregoni si mund t’ i heq, a ekziston ndonjë krem që mund t’ i eliminojë apo duhet përdorur ndonjë metodë tjetër. Mund të jetë e vështirë të dini çfarë të bëni ose të thoni, prandaj përdorni këto ide direkt nga profesionistët e shëndetit mendor për të mbështetur të afërmit e tyre me depresion në udhëtimin e tyre drejt rimëkëmbjes. Pse kjo mund të jetë hera.
  Theksoj që sa vijnë e më zgjerohen. Cilin mjek duhet ta vizitoj? Kam vendosur të bëj tattoo. Kam frike se mos me bejne keq tani dhe me. Më brengosin shumë. Jam shtatzene 3muajshe, po doja te dija a ndikojne udhetimet jave per jave me makine pasi une jam ne shkolle dhe burri me thote qe te shkoj cdo jave atje. PËRGJIGJE: Unë mendoj se së pari duhet hequr hemangiomën, e pastaj me vendos një tattoo. Nëse ju duhet ta bëni herë pas here uluni dhe ngrijini pak këmbët për rreth 30 minuta. Po ashtu me thane qe duhet te bej dy zgjedhje ose ta nderpres shtatzanine, ose te vazhdoj duke e ditur se ne diten qe lind nuk mund te jetoj me shume se 3 dite dhe keshtu nqs une vendos ta mbaj i duhet patjeter nje operim ne zemer direk sa lind dhe nuk me japin siguri a do jetojë. Ju lutem me thoni nese eleminohen dhe me cfare menyre ju faleminderit. Venat janë më të theksuara, zakonisht pas lindjes dhe për këtë shqetësim duhet të konsultoni kirurgun vaskular, i cili varësisht nga stadi i paraqitjes së venave, aplikon edhe metoda të ndryshme kirurgjike apo jokirurgjike me injeksione.
  Nëse nuk trajtohen në mënyrën e duhur, venat vetëm mund të përkeqësohen dhe të shkaktojnë probleme më të rënda si ulcer dhe trombozë”, thekson doktor Mark. Unë jam shtatzënë me venat me variçe çfarë duhet të bëj. Ç’ duhet të bëj me variçet? Mundohuni të mos qëndroni për një kohë të gjatë në këmbë. Në venat normale, gjaku kalon nga poshtë me drejtim lart.
  Jam 33 vjec dhe prej 4- 5 vjetesh me kane dale vena ose me mire me kane plasur venat poshte gjurit ne te dya kembet dhe per kete nuk ndihem fare mire mbaj vetem padallona plus qe me dhembin kur ri me kembe. Vendosni kembet ne nje ene me uje te nxehte dhe pas dhjete minutash vendosini ne nje ene te mbushur me uje te ftohte per 30 sekonda, perseriteni kete tre kater here duke e perfunduar me uje te nxehte. Kam një pyetje në lidhje me venat e zgjeruara.   
  Qendra mjekësore varicose venat nuk ka komente