Venat variçe

 
Venat legends venotonics variçe..

Ultratinguj venave ulëta ekstremiteteve venat
 • Venat variçe plus..

  Variçe lule gështenjë venat
 • ON]

  Nëse venat me variçe shpërthen


  Nese deshironi na ndiqni dhe ne rrjetet t. Hudhra konsiderohet si një trajtim efektiv natyror, që mund të përmirësojë venat me variçe. Të dielën ndryshon ora dhe. Ka opsione të ndryshme trajtimi për venat me variçe të cilat varen nga rrethanat tuaja personale.

  Ju lutem me thoni nese eleminohen dhe me cfare menyre ju faleminderit. Nëse dëshironi të keni rezultate të shpejta aplikoni hudhër direkt në venat me variçe. Venat e zgjeruara janë problem i shumë njerëzve.
  Pse kjo mund të jetë hera. Masazhi ndihmon me qarkullimin e mirë të gjakut në trupin tuaj, sidomos në këmbët tuaja ( ku shfaqen më shumë venat me variçe). Trajtimi me skleroterapi është me i përshtatshëm për venat e vogla varikoze, si plotësim i metodave të tjera ose në rastet kur ka përsëritje të venave varikoze pas një trajtimi të mëparshëm. Kjo është edhe arsyeja, që shumë pacientë kërkojnë të trajtohen me këtë metodë.
  Lëreni trajtimin të funksionojë për një orë derisa lëkura ta. Nëse venat me variçe shpërthen. Pra, çështja nëse ne mund të shërojë plotësisht venat me variçe, përgjigje, për fat të keq – ose jo. Duket se me to bëhet betejë e vazhdueshme.

  Mjeku juaj do të diskutojë këto me ju për t’ ju ndihmuar të bëni një vendim që është sa më i drejtë për ju. Më poshtë do t’ ju njohim me një ilaç natyral që ju ndihmon t’ i trajtoni menjëherë ato: Përbërësit:. Kur venat varikoze janë të mëdha, këto metoda përdoren të kombinuara me mikrokirurgji ose me skleroterapi. Megjithatë, nëse ju keni ndjeshmëri të veçantë venat e juaja do të zgjerohen nëse rrini ulur ose qëndroni në këmbë një kohë më të gjatë. Bëjini masazh këmbës dhe shtoni pak presion tek gishtërinjtë në mënyrë që të përmirësoni qarkullimin e gjakut. Teknika kryesore për masazhin e venave me variçe është që të jetë i butë, të shmanget presioni me gishta në venat e mëdha dhe shtrëngimi. Në vijim ju sjellim disa këshilla se si ta trajtoni në mënyrë natyrale këtë problem. Venat e sipërfaqes komunikojnë me venat e thella më shumë degë dhe sëmundjet që prekin venat e sipërfaqes mbingarkojnë qarkullimin e gjakut në venat e thella dhe me kalimin e kohës i. Dhe flebolohy dinë për të, kështu që një varg masash të dizajnuara për. Nëpërmjet rrezeve lazer, venat çahen dhe pasi bëhet zhbllokimi i tyre, vendi i çarjes mbyllet përsëri.
  Venat e thella dhe venat perforatore zakonisht janë në gjendje t’ i bëjnë rezistencë shtypjes së rritur për një periudhë kohore. Shkencëtarët thonë se operacione të tilla me rreze lazer janë të suksesshme në 95 për qind të rasteve. Ndërkohë, nëse nuk preferoni zgjidhjen me lazer ose ultratinguj, provoni një krem të posaçëm që nuk ka aromë, antibiotikë, ose steroid që mund t’ ju ndihmojë të “ riparoni” qelizat e lëkurës duke luftuar inflamacionin dhe duke siguruar hidratimin intensiv për lëkurën. Lyeni pjesën e këmbës ku ka shumë variçe me përzierjen e përftuar dhe shpërndajeni nëpër këmbë me lëvizje rrethore. Nëse variçet tuaja nuk ju shkaktojnë ndonjë siklet, ju mund të vendosni që të mos bëni asnjë trajtim. Ajo stimulon qarkullimin e gjakut. Aug 08, · Per te pare VIDEOT qe ne do publikojme cdo dite ju ftoj te abonoheni ne kanalin tone KLIKO SUBSCRIBE.
  Jam 33 vjec dhe prej 4- 5 vjetesh me kane dale vena ose me mire me kane plasur venat poshte gjurit ne te dya kembet dhe per kete nuk ndihem fare mire mbaj vetem padallona plus qe me dhembin kur ri me kembe.   
  Masazh i viçit për venat me variçe