Bruisede këmbë ënjtje

 
Trajtimi varakozës fillon..

Venat cikël
 • Vein varicose shkaqet..

  Këmbë dhimbje
 • N]

  Serum për trajtimin e venave me variçe  Çfarë nuk duhet të bëni kurrë kur vuani nga venat me variçe. Gjëja e parë që duhet t' i kushtoni vëmendje është stabilizimi i peshës suaj. Preparatet farmaceutike janë të nevojshëm për të luftuar shqetësimet dhe komplikacionet e venave varikoze, por nuk bëjnë shërimin e plotë të variçeve. Skleroterapia është metoda e zgjedhur për trajtimin e venave retikulare dhe teleangiektazive, por ajo përdoret edhe për venat varikoze madje edhe për venat safena të sëmura, por shkalla e suksesit të trajtimit në këto raste është më e vogël sesa trajtimet termike. Variçe ekzemë, nga ana tjetër, mund të zhvillohet në plagë. Çrregullimi i qarkullimit venoz ndodh kur bllokohet rrjedhja e gjakut, më së shumti për shkak të trombozës së venave. Shpesh si faktorë që lidhen me trashje është konsideruar si një mënyrë jetese i ulur, e kombinuar me kequshqyerja ( ose konsiderohet pa lidhje me të). Përdorni boronicë. Veçoria e enëve venoze është elasticitet i madh ( forma e venave ndryshohet me rritjen e sasisë së gjakut dhe presionit), vëllim. Por përveç kësaj, ka disa probleme që duhet të adresohen me një sëmundje të tillë si venat me variçe.
  Nëse vini re shenjat e venave me variçe, mos harroni këto katër rregulla kryesore: Mos ecni me taka të larta. Për më tepër, rritja e rasteve të sëmundjeve të tilla si venat me variçe, përqindja rritet me peshën e pacientit Këta faktorë, dmth me rritjen e shkallës së trashje. Një efekt i dukshëm në trajtimin e venat me variçe vërejtur kur duke përdorur compression jo vetëm rroba, format e dozimit të ngurtë, injeksione, por pas aplikimit ointments. Nëse jeni mbipeshë, atëherë duhet të humbni peshë. Preparatet që përdoren më shumë dhe që janë të njohura për efektin e tyre venotonik janë: Daflon, venosmin, nutra vari- eze, etj. Ulçerë ushqyese fillon me një ulcerat të cekëta, të karakterizuara nga të lëngshme të përgjakshme ose.
  Aktiviteti i rregullt fizik është çelësi për trajtimin e shumë problemeve shëndetësore. Në rastet e venave me variçe, veçanërisht ato të diagnostikuara në fazat e hershme, aktiviteti fizik është një masë e mirë parandaluese. Dieta për variçe është e rëndësishme, në mënyrë që të mos përkeqësohet situata. Është e lehtë për t’ u përdorur – thjesht përzieni 3- 5 pika vaj selvi me vaj kokosi dhe vendoseni përzierjen mbi venat në mëngjes dhe përgjatë natës për disa javë. Nga droga mazevыm përfshijnë pastë dhëmbësh, xhel, krem dhe vaj për fërkim. Ato lehtësojnë ënjtjet.
  Megjithatë, mos zgjidhni një stërvitje që ushtron shumë tendosje në këmbët tuaja. Boronica është mjet i vjetër që është treguar të jetë efektive në trajtimin e venave me variçe. Sores si një komplikacion i venave me variçe - kjo nuk është një kohë e gjatë shëron ulcerat në lëkurën e këmbë të ulët. Mos përdorni çorape me llastik të ngushtë, këpucë të ngushta, xhinse të ngushta. Mos u ulni, duke hedhur njërën këmbë mbi tjetrën. Serum për trajtimin e venave me variçe. Edhe pse venat me variçe janë rrallë të rrezikshme për jetën, ata gjithmonë mund të shkaktojnë simptoma të tilla si ënjtje të këmbëve, ekzemë, trashje e lëkurës, nyje të dukshme të venave dhe edemë.   
  Si për të trajtuar venat me variçe të drogës