Shtatëzanisë gjatë parë tremujorin këmbëve

 
Variçe meshkuj venat trajtuar..

Venat hiqni variçe ushtrimet
 • ON]

  Si për të maskuar venat me variçe  Nese deshironi na ndiqni dhe ne rrjetet tona sociale. Si për të maskuar venat me variçe. Sigurohuni që të shmangni ushqimet e ngrira, të papërpunuara ose të ftohta direkt nga frigoriferi. Aplikojeni në zonën e prekur dhe lëreni të veprojë për të paktën 30 minuta, pastaj shpëlajeni me ujë të ftohtë. Por përveç kësaj, ka disa probleme që duhet të adresohen me një sëmundje të tillë si venat me variçe. Shpesh si faktorë që lidhen me trashje është konsideruar si një mënyrë jetese i ulur, e kombinuar me kequshqyerja ( ose konsiderohet pa lidhje me të). Faktorët e rrezikut më të shpeshtë te pacientët me venat me variçe janë: faktor trashëgues ( anamneza konfirmon se për paraqitjen e venave me variçe faktor gjenetik është më i rëndësishëm), gjini femërore, moshë, trashje, presioni i lartë i gjakut, lëndime, zvogëlimi i aktivitetit fizik, qëndrim në këmbë, etj.
  Ka opsione të ndryshme trajtimi për venat me variçe të cilat varen nga rrethanat tuaja personale. Pse disa produkte ndihmojnë për t' u përballur me sëmundjen dhe të tjerët çojnë në përkeqësimin e mirëqenies. Mbingarkesa, konsumimi i ushqimit të ftohtë, të ngrirë ose të papërpunuar mund të ketë një ndikim të madh në krijimin e venave me variçe. Rekomandohet të aplikohet 4 herë në javë. Ashtu si çdo problem tjetër shëndetësor, venat me variçe duhet të trajtohen siç duhet. Si për të kuruar venat me variçe në shtëpi E pra, tani ju ndoshta e kuptojnë se mjetet juridike popullore kurë variçe, uthull, homeopati, shushunjat dhe të tjera “ duremarschinoy” ( mos qeshni, kjo është Dr. Për më tepër, rritja e rasteve të sëmundjeve të tilla si venat me variçe, përqindja rritet me peshën e pacientit Këta faktorë, dmth me rritjen e shkallës së trashje. Aug 08, · Per te pare VIDEOT qe ne do publikojme cdo dite ju ftoj te abonoheni ne kanalin tone KLIKO SUBSCRIBE. Nga ky artikull ju do të mësoni: çfarë duhet të jetë dieta për venat me variçe. Këto janë metodat më të zakonshme por efektive për të trajtuar zhvillimin e venave me variçe: 1. Kanë të bëjnë me trajtimin kombëtar) është e pamundur. Dush me kripë deti dhe uthull molle Ky është një ilaç fantastik për të eliminuar venat me variçe dhe është shumë e thjeshtë. Hurdhra Hurdhra e shtypur me pak alkool shërben si një masazhator i mirë për këmbët tuaja. Dieta për variçe është e rëndësishme, në mënyrë që të mos përkeqësohet situata. Mjeku juaj do të diskutojë këto me ju për t’ ju ndihmuar të bëni një vendim që është sa më i drejtë për ju.   
  Trajtimi i kripës me varikozë