Vein krem

 
Venat është plagë..

Gurëve kali grykë shtatëzanisë
 • ON]

  Trajtim me lazer të venave me variçe në pyatigorsk


  Terapia përdorur rrjedhjen lazer gjithashtu mund të kombinohet me procedurat e tjera të veprimit minimalisht invazive, miniflebektomiya tilla. Kontribute të përcaktuara i trashëgim në shfaqjen e venave me variçe ende nuk kanë prova. Në fazat fillestare, ka mënyra për të zvogëluar ashpërsinë e simptomave dhe për të parandaluar përparimin e venave me variçe. Ashtu si çdo problem tjetër shëndetësor, venat me variçe duhet të trajtohen siç duhet. Në origjinën e këtij procesi patologjik aktualisht mund të ndikojë në të ushqyerit, mënyrën e jetesës dhe kushtet për shkak të ndryshimeve në nivelet e hormoneve.
  Në varësi të numrit të venave dhe kapilarëve të dëmtuar që keni, kudo që nga një deri në katër trajtime të heqjes së lazerit me CoolTouch CTEV ose Vbeam mund të jenë të nevojshme. Zona e trajtuar do të duket më e kuqe dhe e fryrë për disa orë ose, në disa raste deri në disa ditë. Për të përmirësuar tonin e venave të përshkruara drogës diuretik. CoolTouch CTEV eshte- një zgjidhje e shpejtë dhe e lehtë. Venat me variçe të këmbëve - një gjendje në të cilën enët e gjakut janë të prekur venat sipërfaqësore e këmbëve. Si fund do te ndodhe zgjerimi i venave siperfaqesore te cilat do te marrin nje forme qe ne i quajme VARICE. Një mirë phlebography, agjentët kontrast administruara dmth gjak okrashyvayuschye dhe pastaj studioi venë. Në shumicën e rasteve, simptomat e venave me variçe në fazat e hershme të sëmundjes në vetvete nuk tregon, respektivisht, dhe nuk janë të shoqëruara me ndonjë siklet apo shenja në të cilën pacienti do të jetë në gjendje të këshillohen nga specialisti përkatës. Për shembull, Veroshpiron, hidroklorotiazid. Zona e përzgjedhur trajtohet me një shpërthim drite të shkurtër, por intensiv, e cila çon në djegien e venës varikoze. Trajtim me lazer të venave me variçe në pyatigorsk. Në rastet e trajtuara me lazer, rezultatet e trajtimit mund të. Venoprotektorы përdorur në venat me variçe, të përmirësuar elasticitetin e murit venoz, i cili zvogëlon pezëm venoz dhe promovon pėrshkueshmėrisė reduktuar kapilar dhe rezistencë të lartë. Shqetesimet kryesore dhe me te shpeshta jane mpirrjet, kruarjet, dhimbjet ne kemb.
  Shumica e këtyre metodave mund të përdoren në shtëpi. Diagnoza dhe trajtimi i venave me variçe në këmbë Venat me variçe diagnostikuar në këmbë kur të shikuara specialist flebolohom ose kirurg, dhe në bazë të venave të ultrazërit. Njerëzit më të zakonshme të kenë është këmbë të gjata, ose të kryejnë punë të rënda fizike. Por keto ankesa nuk e tregojne gjithmone edhe shkallen e semundjes. Në rastet e trajtuara me lazer, rezultatet e trajtimit mund të shihen pas dy deri katër seanca, pra në këto lloj trajtimesh nevojiten më shumë se një seancë krahasuar me Radiofrekuencën e cila realizohet brenda një seance të vetme. Në shumicën e rasteve, pas operacionit pacienti mund të shkojë në shtëpi të njëjtën ditë. Kundërindikimet për trajtim lazer e venave me variçe:.   
  Venat me variçe në pjesën epigastrike