Marrin kontraceptivë variçe cilat venat duhet

 
Ginkor venat variçe..

Venat lindjes variçe kanalin
 • Varikozëve emrin drogës trajtimi..

  Ushqyerjes gjakderdhje duhurat venat variçe
 • ]

  Ënjtje e kembeve te plasaritja  Do doja nje kshill ndoshta perfundimtare te dij se cila esht diagnoza ime, a do kaloj ndojneher kjo dhimt apo gjith jeten ta kem keshtu. Në shumicën e rasteve ajo shërohet spontanisht. Ripërtëritja mund të zgjasë për një kohë të gjatë te të moshuarit ose tek ata që kalojnë një paralizë të plotë. Këmbët, veçanërisht kyçet, janë pjesë e trupit ku më shpesh mund të vërehen ënjtje ( edem). Shenjat e para janë ndenja e parehatshme te këpucët dhe shtrëngim. Kam vizitu shum mjek kurgjo skam ndryshu, gjunjet me enjten koh pas kohe, nganjeher me dhemb dhe kuki.
  Lekura e kembeve eshte e tendosur dhe nese ju vendosni presion me gisht ne zonen e enjtur, te mbushur me leng, formohet nje flluske e vogel qe zgjat disa sekonda. Kjo eshte nje prove e qarte qe kembet jane te enjtura. Por ekzistojnë edhe rastet e atletëve, të cilët kanë simptoma të zakonshme si kruajtja, dhembja, plasaritja apo thatësia mes gishtërinjve apo në thembra.
  Cilat sëmundje sistematike manifestohen me ënjtjen e këmbëve, përgjigje na dha dr. Shenjat tipike janë ënjtje e duarve dhe këmbëve, krijimi i njollave me ngjyrë të kuqërremë në të kaltërzezë. Paraliza e Bellit mund të zhvillohet brenda disa ditëve, por mund të zgjasë edhe disa muaj. Plasaritja e thembrave është një problem shumë i përhapur që prek mosha të ndryshme. Për shumë persona mbetet vetëm një shqetësim ekstetik, ndërsa për të tjerë kthehet në një problem të dhimbshëm. Tassh e 8 vite kam problem me gjunet e dy kembeve, patellat i kam te lira nuk jan stabile. Shtoni disa pika në një enë me ujë te nrohtë për këmbët dhe mbajini këmbët për 15- 20 minuta. Ënjtje e kembeve te plasaritja. Ljupço Stojkovski, specialist nefrolog, në Spitalin e klinikës " Acibadem Sistina". Jam 18 vjeqare studente. Ndjesia e djegies tek shputat e këmbëve mund të shkaktohet nga dëmtimi i nervave të këmbëve, që ndryshe quhet neuropati. Ndjesia e djegies në këmbë është e zakonshme te diabetikët me një dëmtim të nervit periferik. Enjtja e kembeve ndodh kryesisht per shkak te akumulimit te lengjeve ne indet dhjamore te nenlekures. Por ënjtje te këmbët mund të jetë edhe simptoma e parë për sëmundje sistematike. Ai lokalizohet sidomos te gishtat, te gjunjët, te hunda dhe veshët, me kruarje fillestare të rënda dhe dhimbje. Ajo mund të shkaktohet edhe nga mungesa e vitaminës B, myku, sëmundjet kronike, një qarkullim gjaku jo i mirë në këmbë, ose nga hipotiroidizmi. Përveç lëkurës së thatë dhe të trashur, plasaritja e thembrave shoqerohet dhe me skuqje, kruarje, inflamacion dhe shkëputje të lëkurës. Deformimet në gishta zakonisht shkaktohen nga mosbalancimi i muskujve në këmbë, si rezultati i një këmbe të sheshtë, dëmtimet traumatike dhe sëmundjet në kyçet e gishtave. Problemet e shfaqura te gishtat e këmbës Gishtat e këmbëve janë jetësorë për ecjen dhe ekuilibrin e njeriut. Eukalipti ka veti që ul ënjtjen dhe lehtëson dhimbjen, sipas Beat aktive. Shumë sëmundje mund të shkaktojnë këtë ndjesi djegie tek shputat e këmbëve, por diabet - i është një nga shkaqet kryesore. Ënjtja e këmbëve për shkak të të ulurit të gjatë ose qëndrimit në këmbë ndikon negativisht mbi kualitetin e jetës së njerëzve. Gjëja më e keqe është nëse keni kontakt të drejtpërdrejtë me një person që vuan nga sëmundja kërpudhore e lëkurës.
  Lakra do të tërheqë lëngun e tepërt dhe do të sjellë lehtësim në këmbët tuaja të fryra, sipas Let How.  Cila lloj venat me variçe është më e mirë