Përgjithmonë shpëtoj varicosity

 
Shtatzëna venat variçe stërvitje gratë..

Pajisje është venat variçe stërvitje kundërindikuar
 • ON]

  Mund të ngrohtë me venat me variçe


  Në rastin e variçeve, gjaku kalon në drejtim të kundërt me sensin normal. Pamjaftueshmëria kronike venoze është ose nuk është e shoqëruar me varikozitete të dukshme. Kjo mund të provokojë një simptomatollogji që karakterizohet nga ndjenja e rëndesës dhe e irritimit, krampet, djegiet dhe fryrjet e këmbës së sëmurë.
  Edhe pse ato mund të jenë të dhimbshme dhe të bezdisshme, janë zakonisht të padëmshme. Ju mund t’ i merrni këto ose në një formë kapsule ose t’ i bëni ato në çaj. Lidheni këmbën me një fasho, në mënyrë që domatet të qëndrojnë për të paktën 30- 40 minuta. Dieta anti- inflamatore. Me ardhjen e pranverës dhe verës, shumica e femrave nuk ndjehen rehat në veshjen e pantallonave të shkurta dhe fundeve sepse nuk kanë këmbë të përkryera. Hudhra konsiderohet si një trajtim efektiv natyror, që mund të përmirësojë venat me variçe. Nga ky artikull ju do të mësoni: çfarë duhet të jetë dieta për venat me variçe. Kjo gjendje mund të shfaqet në formën e kapilarëve të shpërndarë ose venave në formën e merimangës. Nëse nuk mjekohen, venat varikoze keqësohen me kohën. Ajo stimulon qarkullimin e gjakut. Kjo do të sjellë një ndryshim të madh në parandalimin dhe trajtimin e çështjeve të. Dhe kjo mund të provokojë venat me variçe. Pse disa produkte ndihmojnë për t' u përballur me sëmundjen dhe të tjerët çojnë në përkeqësimin e mirëqenies. Përfaqësuesit e profesioneve “ ulur”. Në pozicione të caktuara të trupit, fetusi mund të bllokojë rrjedhjen e gjakut. Si ta aplikoni: Lyeni pjesën e këmbës ku ka shumë variçe me përzierjen e përftuar dhe shpërndajeni nëpër këmbë me lëvizje rrethore. Dhe shumica e njerëzve janë të interesuar në të, ose ju mund të përgjithmonë të kuruar venat me variçe, kështu që venat fryrë blu dhe venat merimangë në një rrjetë në këmbët janë zhdukur përgjithmonë. Mund të shkaktohet nga ndonjë çrregullime në sistemin venoz sipërfaqësor ose të thellë, dhe karakteristika kryesore është rritje e presionit të gjakut në venat e gjymtyrëve të poshtme ( hipertension venoz). Për disa, përveç faktit se mund t’ ju duket ndonjë qime e pa hequr në këmbë, është edhe theksimi i venave. Mbi të gjitha, më të rrezikuarit janë shoferët dhe punonjësit e zyrave. Përsëriteni këtë metodë 2 herë në ditë për 2 javë. Pas 2 javësh trajtimi, fryrja e venave dhe variçeve të fryra do të. Mund të ngrohtë me venat me variçe. Ato pothuajse gjithmonë ndodhen në këmbë. Në qoftë se ka një predispozitë gjenetike për të. Kjo fatkeqësia nuk do të kursejë askënd. Venat me variçe ( varikoza), të cilët njihen më shpesh,. Duke qëndruar ulur në mënyrë të përditshme për orë të tëra, në rajonin e legenit, qarkullimi i gjakut ndërpritet, dhe fillojnë fenomenet e të ndenjurit ulur. Shtatzënia mund të sjell venat me variçe. Nëse dëshironi të keni rezultate të shpejta aplikoni hudhër direkt në venat me variçe. Ato lehtësojnë ënjtjet. Vendoseni lëngun në një kavanoz tjetër të pastër dhe mund ta përdorni për të larguar varicet. Në venat normale, gjaku kalon nga poshtë me drejtim lart. Spërkatini domatet me pak uthull molle ( jo shumë) dhe vendosini sipër zonave me variçe. Martin jep detaje në librin e tij se shtatzënia shkakton presion në venën Cava, vena kryesore që qarkullon gjaku nga gjysma e poshtme e trupit. Boronica është mjet i vjetër që është treguar të jetë efektive në trajtimin e venave me variçe. Ju do të shihni përmirësime në çrregullimet e sistemit të qarkullimit të gjakut dhe çështje venoze si venat me varka, këmbët e lodhur dhe gjymtyrët e rënda. Venat e dukshme të fryra dhe të shtrembëruara, ndonjëherë të rrethuara nga kapilarë të hollë konsiderohen venat me variçe sipërfaqësore. Ato janë zakonisht të kaltra, të fryra dhe të përdredhura. Venat varikoze janë vena të zgjeruara të cilat mund t’ i shihni nëpër lëkurë. * Nëse jeni duke menduar për t' u përshtatur dhe për të humbur peshë, ky lloj trajtimi mund të jetë për ju.   
  Fiku i varikozëve trajtohene