Variçe piyavit venat

 
Homeopati trajtuar variçe..

Operacioni venat variçe është eliminuar
 • Variacione klasës..

  Vaje variacione
 • ]

  Asparcami dhe venat me variçe


  Dhe shumica e njerëzve janë të interesuar në të, ose ju mund të përgjithmonë të kuruar venat me variçe, kështu që venat fryrë blu dhe venat merimangë. Venat me variçe ( varices) është një sëmundje kronike në të cilën venat të knotted zgjerimin që ndodh njëkohësisht me shkeljen në rrjedhjen e gjakut dhe stagnimit të saj brenda sistemit venoz. Ju lutem me thoni nese eleminohen dhe me cfare menyre ju faleminderit. Nese deshironi na ndiqni dhe ne rrjetet t. Venat varikoze mund të inflamohën, lëkura mbi to skuqet, enjtet, vena fortësohet dhe bëhet shumë e dhimbshme në prekje. Venat e dukshme të fryra dhe të shtrembëruara, ndonjëherë të rrethuara nga kapilarë të hollë konsiderohen venat me variçe sipërfaqësore.
  Shumë persona gjithnjë e më shumë po përballen me venat me variçe dhe enjtjet e këmbëve në sajë të orareve të punëve që kërkojnë periudha të gjata të uljes në një tavolinë po ashtu edhe zgjedhje të rrezikshme të artikujve në modë që dëmtojnë qarkullimin e gjakut. Kjo është edhe arsyeja, që shumë pacientë kërkojnë të trajtohen me këtë metodë. Unaza/ Vasili: Prokuroria e vdekur, t’ i bllokohet pasaporta Ramës LAJM I FUNDIT/ Autobusi përplas për vdekje kalimtarin. Pacientët me vena retikulare dhe variçe ndjejnë enjtje, lodhje dhe rëndim të këmbëve pasi qëndrojnë disa orë në këmbë. Lady Gaga nominohet për Golden: Unë aktorja më e mirë?
  Ato pothuajse gjithmonë ndodhen në këmbë. Lidheni këmbën me një fasho, në mënyrë që domatet me uthull dhe rrushkull të qëndrojnë për të paktën 30- 40 minuta. Nëpërmjet rrezeve lazer, venat çahen dhe pasi bëhet zhbllokimi i tyre, vendi i çarjes mbyllet përsëri. Gjatë natës jo rrallë pësojnë ngërçe. Edhe pse ato mund të jenë të dhimbshme dhe të bezdisshme, janë zakonisht të padëmshme.
  Megjithatë, ekspertët bien dakord se venat me variçe nuk janë një çështje e shëndetit dhe se nuk duhet të injorohen. Shkencëtarët thonë se operacione të tilla me rreze lazer janë të suksesshme në 95 për qind të rasteve. Jam 33 vjec dhe prej 4- 5 vjetesh me kane dale vena ose me mire me kane plasur venat poshte gjurit ne te dya kembet dhe per kete nuk ndihem fare mire mbaj vetem padallona plus qe me dhembin kur ri me kembe. Asparcami dhe venat me variçe. Këto lloj vena shkaktojnë lodhje të këmbëve, ënjtje dhe. Ndoshta keqkuptimi më i zakonshëm në lidhje me venat është se njerëzit mendojnë se mund të trajtohen me kozmetikë.
  Aug 08, · Per te pare VIDEOT qe ne do publikojme cdo dite ju ftoj te abonoheni ne kanalin tone KLIKO SUBSCRIBE. Spërkatini domatet me pak uthull molle të bërë vetë ( jo shumë) dhe me gjethe rrushkulli, që më parë i keni bërë si pluhur dhe vendosini sipër zonave me variçe.  Droga terapeutike për venat me variçe