Trajtimi anusit variçe venave

 
Varikoz gradë hipertensioni..

Testiseve venat variçe shkaqet
 • ON]

  Menu mostër për venat me variçe


  Si për të kuruar venat me variçe në shtëpi. Si rezultat i kësaj, duke përdorur këtë mjet i dobishëm, ju mund të marrë disa javë për të hequr qafe nga venat me variçe në këmbë dhe për të gjetur shëndetin dhe bukurinë. Venat me variçe për shumë njerëz janë një tipar familjar. Dhe flebolohy dinë për të, kështu që një varg masash të dizajnuara për të shmangur ndërlikimet ( phlebitis, ulcerat deje).
  Venat me variçe – një formë tepër e rëndë e sëmundjes, e cila karakterizohet me qarkullim të dobët në këmbë dhe manifestim vizuale të këtij problemi. Venat me variçe ( varikoza), të cilët njihen më shpesh, kaplojnë më shumë se 80 milionë amerikanë. Kjo është arsyeja pse kur ju keni caktuar rritjen e ngarkesës në këmbë – kjo është e nevojshme për të siguruar se nuk ka pasur probleme me venat. Me anë të këtij ekzaminimi vlerësohet funksioni i venave të thella dhe sipërfaqësore si dhe shpërndarja e variçeve.
  Për shumë njerëz, venat varikoze dhe venat merimangë ( një lloj i zakonshëm dhe më i lehtë i venave varikoze ) janë thjesht një shqetësim kozmetik, por për të tjerë mund të jenë një shqetësim i mirfilltë me ndjesinë e dhimbjes dhe parehatisë. Këto dy përbërës mund ti hidhni në vaskë ose në një legen të madh dhe mbajini këmbët tuaja aty për. Të gjithë trajtimet për venat varikoze synojnë t’ i përjashtojnë këto vena të sëmura nga qarkullimi në mënyrë që të evitohen komplikimet lokale dhe të mos rëndojnë qarkullimin në venat. Venat me variçe zakonisht nuk shkaktojnë asnjë dhimbje. Venat me variçe ( varices) është një sëmundje kronike në të cilën venat të knotted zgjerimin që ndodh njëkohësisht me shkeljen në rrjedhjen e gjakut dhe stagnimit të saj brenda sistemit venoz. Ushqimet me fibra të lartë përfshijnë fara chia dhe fara liri ( të cilat janë gjithashtu të pasura me omega- 3, të cilat janë anti- inflamatore), perime, fruta të freskëta dhe bishtajore. Rekomandohet të aplikohet 4 herë në javë. Ne do t’ ju prezantojmë një sërë alternativash me të cilat ju mund ti eliminoni njëherë e mirë venat me variçe. Gratë kanë predispozicion dy herë më shumë se burrat për t’ i zhvilluar ato. Ky është një ilaç fantastik për të eliminuar venat me variçe dhe është shumë e thjeshtë. Dush me kripë deti dhe uthull molle. Ato janë një shenjë që kemi një qarkulim të dobët të gjakut. Pra, çështja nëse ne mund të shërojë plotësisht venat me variçe, përgjigje, për fat të keq – ose jo. Konsumimi i 30- 40 gram fibrave çdo ditë është një mënyrë e shkëlqyer për të parandaluar kapsllëkun, që mund të shkaktojë fryrje dhe presion në venat rreth barkut dhe këmbëve. Teknika kryesore për masazhin e venave me variçe është që të jetë i butë, të shmanget presioni me gishta në venat e mëdha dhe shtrëngimi.
  Ky është një problem që zakonisht ndodh tek gratë. Menu mostër për venat me variçe. Aug 08, · Per te pare VIDEOT qe ne do publikojme cdo dite ju ftoj te abonoheni ne kanalin tone KLIKO SUBSCRIBE. Hudhra e shtypur me pak alkool shërben si një masazhator i mirë për këmbët tuaja. Veç kësaj, venat varikoze. Shpesh variçet janë tepër të bezdisshme për ne nga ana estetike. Nese deshironi na ndiqni dhe ne rrjetet t. Në vazhdim po ju paraqesim disa të dhëna për ta lehtësuar mendjen tuaj. Masazhi ndihmon me qarkullimin e mirë të gjakut në trupin tuaj, sidomos në këmbët tuaja ( ku shfaqen më shumë venat me variçe). Duke kryqëzuar këmbët nuk shkaktoni vena me variçe. Nga rruga, efekti i parë i dukshëm ndodh brenda pak ditësh pas fillimit të përdorimit.   
  Vaj i heparinës për venat fillestare të varikozës